Document

Nasza Oferta

Document
Hot Melt Polting Parametry maszyny

Parametry robocze naszej maszyny:

Szerokość robocza: 600-1600mm
Maksymalna średnica nawojów: 1200mm
Bobiny (tuleje tekturowe): 76 i 152mm
Gramatury klejów: od 15 gr/m2
Maksymalny ciężar nawojów: 200 kg

Jeśli mają Państwo związane z naszą technologią, parkiem maszynowym lub ofertą – prosimy o kontakt.

Kleje termotopliwe kontra kleje rozpuszczalnikowe i wodne:

Kleje typu hotmelt pozwalają na uformowanie spoiny niemalże natychmiast. Żadne piece do suszenia lub utwardzania nie są potrzebne. Hotmelty są przyjazne dla środowiska, nie zawierają substancji lotnych, nie zanieczyszczają powietrza. technologia ta nie wymaga żadnej specjalnej utylizacji.

Kleje Hot Melt Polting Rolki
Hot Melt na rolkach

Kleje HOTMELT kontra mocowanie mechaniczne:

Technologia hotmelt może zastępować zszywki, taśmy, wkręty, śruby, gwoździe, nity, klipsy i wiele innych drogich sposobów łączenia, zapewniając oszczędność z jednoczesną poprawą wyglądu produktów.

Formuły klejów termotopliwych opracowywane są dołączenia różnorodnych materiałów : drewna, metali, tekstyliów , włóknin i wielu innych, oraz do produkcji laminatów ( np. pianek z innymi tworzywami ).

CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII

Technologia laminowania wyrobów z tworzyw sztucznych o płaskich powierzchniach (w tym również spienionych) z innymi materiałami o walorach estetycznych i podwyższonych parametrach użytkowych przy zastosowaniu kleju termotopliwego jest technologią wykorzystującą najnowsze osiągnięcia techniki z zakresu zaawansowanych technologii.

Technologia przewiduje możliwość nanoszenia warstwy klejowej metodą powlekania powierzchni klejonego materiału. Technologia zapewnia równomierne, bezpulsacyjne podawanie kleju, również przy zmiennej prędkości przesuwania produktów klejonych, co uzyskuje się dzięki połączeniu pompy zębatej i nowoczesnej jednostki napędowej z cyfrowym ustawianiem liczby obrotów.

Proces produkcyjny polega na topieniu kleju termotopliwego w topielniku, a następnie pompą zębatą klej topliwy jest podawany do przewodów, które dostarczają klej w stanie stopionym do głowicy nanoszącej warstwę kleju. Przewody te są zbudowane z tworzywa odpornego na wysokie temperatury, jakim jest poli(tetrafluoroetylen) (PTFE) i są one izolowane odporną termicznie pianką silikonową.

Specjalna konstrukcja węży z odpornego na wysokie temperatury PTFE (teflonu), w który wbudowany jest system grzałek, wzmocnionego elastyczną powłoką ze stali chromowanej, zapewnia utrzymywanie kleju topliwego w stanie stopionym przez cały czas pracy. Pokryty PTFE element grzewczy owinięty jest precyzyjnie wokół węża wewnętrznego, którym klej topliwy jest transportowany.

Innowacyjny system grzania zapewnia ustalenie jednakowej temperatury na całej długości przewodu doprowadzającego, co gwarantuje, że nie nastąpi przegrzewanie lub niedogrzewanie kleju w przewodach, a w efekcie zapobiega zatykaniu się przewodów lub ewentualnemu rozkładowi kleju.

We wszystkich wężach doprowadzających elementy grzewcze są trwale przymocowane i dlatego jest możliwe ich zastosowanie w pracy z robotami. Do jednej pompy zębatej można podłączyć bezpośrednio dwa węże grzewcze. Głowice nanoszące podłączone na końcach węży służą do powlekania wyrobu klejem topliwym

 W zależności od rodzaju klejonych elementów można stosować kleje topliwe oparte na różnej bazie surowcowej (np. kopolimery EVA, kopolimery poliolefinowe, poliuretany termoplastyczne, kopoliamidy lub kleje topliwe na bazie polimerów biodegradowalnych). Linia technologiczna jest dostosowana do łączenia metodą hot-melt różnych materiałów.

Błony klejowe na bazie klejów termotopliwych nowej generacji będą wytwarzane w firmie Polting Foam w oparciu o najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie w zależności od klejonych materiałów. Kleje te będą charakteryzować się odpornością w szerokim zakresie temperatur od temperatur ujemnych do temperatur podwyższonych nawet do temperatury powyżej 140°C, co do tej pory stwarzało szereg problemów ze względu na temperatury mięknienia większości tworzyw termoplastycznych (składników kleju hot melt). W tak szerokim zakresie temperatur błona klejowa będzie elastyczna, a klejone materiały będą połączone trwale – nie nastąpi rozklejenie składowych materiałów. Ponadto spoina klejowa jest odporna na warunki atmosferyczne.

Technologia klejenia planowana do wdrożenia w firmie Polting Foam Sp. z o.o. jest procesem ciągłym i całkowicie bezpiecznym dla obsługi.