Elementy opakowań

Nasze pianki stosuje się w różnorodnych opakowaniach – od wkładek prezentacyjnych do walizek/pudełek/skrzynek, poprzez seryjne elementy zabezpieczające do wysyłki produktów w kartonach/pudełkach, po specjalistyczne elementy separujące lub podpierające części w transporcie przemysłowym (tzw. systemy opakowaniowe). Innymi przykładami realizacji mogą być wkłady do szuflad na narzędzia warsztatowe, prezentery na próbki.

Wkłady narzędziowe do szuflad/skrzynek

Elementy opakowań Polting

Wkłady narzędziowe wykonywane są z twardych pianek technicznych, najczęściej w kontrastowej kompozycji dwukolorowej, dzięki czemu łatwo można kontrolować kompletność użytkowanego zestawu narzędzi. Gniazda projektowane są pod każde narzędzie, a następnie precyzyjnie odwzorowywane w piance poprzez frezowanie.

Opakowania przemysłowe / systemy opakowaniowe

Grzebienie transportowe

W opakowaniach przemysłowych stosuje się specjalistyczne pianki techniczne o odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na światło UV. Wykonane z nich elementy – separatory, podpory, wkłady – pozwalają na zablokowanie transportowanych detali w pożądanej pozycji, zabezpieczając je przed obiciami i zarysowaniami. Szeroka gama oferowanych materiałów pozwala nam dobrać odpowiednie rozwiązanie zarówno do transportu lakierowanych detali o delikatnej powierzchni, jak i masywnych części, wymagających bardzo twardych i odpornych mechanicznie elementów podpierających.

Wkłady do pudełek/skrzyń/walizek

Wkłady piankowe mają za zadanie spozycjonować elementy w pudełku, ochronić je przed obiciami oraz nadać opakowaniu profesjonalny wygląd. Do dyspozycji mamy szeroki zakres materiałów – od podstawowych matowych pianek o wyglądzie technicznym, po pianki o technologicznie powiększonych komórkach, nadających opakowaniu ekskluzywny wygląd. Możemy odwzorować w piance nawet najbardziej skomplikowane detale.

Opakowania jednorazowe​

W jednorazowych opakowaniach wysyłkowych stosuje się głównie podstawowe pianki z dolnej półki cenowej. Wykonywane z nich elementy wypełnień, projektowane są z naciskiem na minimalizację kosztów procesu produkcyjnego oraz funkcjonalność. Pozwalają zablokować transportowany element w ustalonej pozycji wewnątrz opakowania, zabezpieczając go przed wstrząsami, uderzeniami i uszkodzeniami powierzchni.

Profile ochronne

Gotowe profile ochronne pozwalają zabezpieczyć krawędzie i inne wrażliwe miejsca transportowanych przedmiotów, jak drzwi, blaty, ramy, meble.

Opakowania ESD na elektronikę

Pianki z grupy ESD zapewniają optymalną ochronę elementów elektroniki przed ładunkami elektrycznymi. W naszej ofercie znajdują się zarówno dające elementarną ochronę podstawowe pianki antystatyczne, jak i specjalistyczne pianki rozpraszające oraz przewodzące.

Podstawki pod części / separatory / odbojniki na linie montażowe

Nasze pianki mogą być użyte m.in. jako ochronne elementy pozycjonujące i podpierające na liniach montażowych. Precyzyjnie zaprojektowane i wykonane podstawki pod zestawy części pomagają zoptymalizować procesy montażowe, zarówno manualne, jak i w zautomatyzowanych systemach manipulatorowych. Szeroka gama twardości naszych materiałów, również z możliwością pokrywania dodatkową powłoką o podwyższonej wytrzymałości, pozwala nam dobrać odpowiednie rozwiązanie do nawet najbardziej wygórowanych wymagań klienta.

Opakowania do elementów kruchych i delikatnych

Kruche i delikatne detale wymagają specjalnej ochrony. Nasze pianki możemy ściśle dopasowywać do kształtu chronionych elementów poprzez termoformowanie lub precyzyjną obróbkę wieloosiową na frezarkach. Zapewniamy w ten sposób ochronę przed przemieszaczeniem się wewnątrz opakowania i wstrząsami. Gatunki z linii „soft touch” zapewniają dodatkowo wysoką ochronę powierzchni malowanych.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

[contact-form-7 id=”1075″ title=”Formularz 2″]