O nas

Główny profil firmy to wytwarzanie półproduktów z pianek, w rozmaitych kształtach, w różnych technologiach.
Wykonujemy detale na zamówienie, zarówno według projektów klientów jak i wspólnie opracowanych. Nasze produkty wykorzystywane są w wielu branżach, m.in.: opakowaniach, obuwnictwie, motoryzacji, budownictwie, przemyśle odzieżowym, reklamowym, sportowo-turystycznym, ortopedycznym, zabawek, pomocy dydaktycznych i innych.

Document

Historia firmy w pigułce

Hot Melt Polting
Dwojarka Fecken
Frezowanie CNC
Wykrawanie - prasa automatyczna Polting
Pianka PE w blokach
Firma Polting Foam (początkowo pod nazwą Polting Sport) została założona w 1994 r. Rozpoczęła swoją działalność od handlu karimatami i piankami dla rynku sportowo-turystycznego. Po tym krótkim okresie, już jako Polting Foam, przeobraziła się w przetwórcę spienionych tworzyw sztucznych, uruchamiając na początek takie procesy jak dwojenie, laminowanie i sztancowanie.
Polting Foam obecnie

Dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych parków maszynowych do przetwórstwa pianek w Polsce. Przetwórstwo to jest oparte na wielu, uzupełniających się technologiach. Firma posiada magazyny oraz place składowe dla surowców o łącznej powierzchni ~2400 m2 oraz hale produkcyjne o łącznej powierzchni 3600 m2. Dysponuje wyjątkową w skali kraju bazą magazynową surowców – ponad 100 gatunków zamknięto-komórkowych pianek poliolefinowych, kauczukowych oraz innych spieninych polimerów – m.in. PE, PP, PA, EVA, EPDM, SBR, CR (neopren). Materiały te występują w postaci nawojów lub arkuszy, w zakresie gęstości 15 – 350 kg/m3 i twardości 5 – 65° Shore A. Ponadto, w ofercie znajdują się wysoce specjalistyczne materiały otwarto-komórkowe, takie jak melamina ( Basotect ), specjalistyczne pianki PU ( Confor i inne ), oraz mikro-komórkowe poliuretany ( Poron, Norseal, Sylodamp, Sylomer, Sylodyn i inne ).

Firma Polting Foam (początkowo pod nazwą Polting Sport) została założona w 1994 r.
Rozpoczęła swoją działalność od handlu karimatami i piankami dla
rynku sportowo-turystycznego. Po tym krótkim okresie, już jako Polting Foam,
przeobraziła się w przetwórcę spienionych tworzyw sztucznych, uruchamiając na
początek takie procesy jak dwojenie, laminowanie i sztancowanie.

Polting Foam obecnie
Dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych parków maszynowych do przetwórstwa pianek w Polsce. Przetwórstwo to jest oparte na wielu, uzupełniających się technologiach. Firma posiada magazyny oraz place składowe dla surowców o łącznej powierzchni ~2400 m2 oraz hale produkcyjne o łącznej powierzchni 3600 m2. Dysponuje wyjątkową w skali kraju bazą magazynową surowców – ponad 100 gatunków zamknięto-komórkowych pianek poliolefinowych, kauczukowych oraz innych spieninych polimerów – m.in. PE, PP, PA, EVA, EPDM, SBR, CR (neopren). Materiały te występują w
postaci nawojów lub arkuszy, w zakresie gęstości 15 – 350 kg/m3 i twardości 5 – 65°
Shore A. Ponadto, w ofercie znajdują się wysoce specjalistyczne materiały
             otwarto-komórkowe, takie jak melamina ( Basotect ), specjalistyczne pianki PU ( Confor i
inne ), oraz mikro-komórkowe poliuretany ( Poron, Norseal, Sylodamp, Sylomer,
                                       Sylodyn i inne ).