Nasza Oferta

Document

BASOTECT®

Basotect® to elastyczna pianka o otwartych komórkach wytwarzana z żywicy melaminowej – termoutwardzalnego tworzywa sztucznego. Swą elastyczność zawdzięcza specyficznej strukturze, gdzie cienkie włókna przestrzennej siatki pozwalają na łatwe jej odkształcanie. Spieniona melamina jest trudnopalnym materiałem o wytrzymałości temperaturowej do 240ºC. Jej ciężar właściwy wynosi ok. 9 kg / m³. Powierzchnia pianki Basotect® w postaci otwartych komórek gwarantuje, że fale dźwiękowe nie są odbijane jako echo, ale mogą bez przeszkód penetrować strukturę materiału. Energia dźwięku ulega obniżeniu w wyniku rozproszenia w strukturze komórkowej, co zapewnia doskonałą zdolność pochłaniania dźwięku. Przy niskich częstotliwościach lepszy dźwięk można uzyskać dodając warstwy cięższego materiału.

Basotect® spełnia w jednym produkcie wiele wymagań stawianych piance o wysokiej wydajności.
Pochłanianie dźwięku, ognioodporność, izolacja termiczna, czy własności ścierne, to tylko niektóre z jego cech charakterystycznych.
O jego atrakcyjności decydują też takie walory jak termoizolacyjność, bardzo niska waga i stałość właściwości fizycznych w szerokim zakresie temperatur. Poprzez impregnację można uzyskać jego hydrofobowość i nienasiąkliwość ze strony olejów. W ten sposób można też zmienić go w materiał termoplastyczny.
Może być oferowany jako materiał samoprzylepny z zastosowaniem szerokiej gamy klejów.

Zastosowanie pianki Basotect®

W zastosowaniach budowlanych i przemysłowych, w sektorach motoryzacyjnym i transportowym, ale także w zastosowaniach konsumenckich, Basotect® zapewnia szeroką gamę opcji.

Basotect® umożliwia znaczną poprawę akustyki, na przykład w restauracjach, recepcjach, salach konferencyjnych i kabinach samolotów.

Stosowany jest najczęściej w postaci paneli akustycznych i podwieszanych buforów. Ze względu na łatwość barwienia często stanowi element dekoracyjny wnętrz.

Stosowany jest również w kombinacji z innymi materiałami, takimi jak tekstylia i folie.