Pianka Poron

Techniczna pianka poliuretanowa,
Poron XRD, PORON Vive, PORON PERFORMANCE CUSHIONING, PORON SLOW REBOUND SERIES, PORON DUAL LAYER, PORON RESOURCE PERFORMANCE, PORON PLUS CUSHIONING

Skuteczna amortyzacja musi wytrzymywać skutki kompresji, bez szkody dla siebie rozpraszać szkodliwą energię uderzenia i zapewniać użytkownikowi komfort.
W szerokiej gamie zastosowań pianki PORON zaspakajają niezawodnie te wymagania. Wykazuję także wybitne właściwości tłumienia drgań. Są wysoce ściśliwe, przez co łatwo dopasowują się do przylegających powierzchni, a jednocześnie odporne na ciągłe,wielokrotne ściskanie i relaksację. Nawet przy bardzo długim użytkowaniu nie są podatne na trwałe odkształcenie.
Są dostępne w wielu opcjach twardości, grubości i rodzaju sprężystości, co ułatwia łatwy ich dobór stosownie do oczekiwań.
PORONY nie zawierają migrujących plastyfikatorów, nie powodują korozji, są czyste i bezpieczne dla środowiska.
Zakres stosowania od – 40°C do 90°C.
Wiele gatunków spełnia normy niepalności UL HBF i MVSS 302, a niektóre również tę bardzo rygorystyczną UL 94 V-0.

ODZIEŻ ( OBUWIE I AKCESORIA ) SPORTOWA, WOJSKOWA I ROBOCZA 
PORON XRD z racji otwartych komórek jest pianką oddychającą, co stanowi o komforcie dla ciała przy jego stosowaniu w odzieży specjalistycznej.
Można projektować jego zastosowanie z uwzględnieniem kilku gęstości i wynikającej z tego twardości. Można również skomponować laminat z różnych typów tego materiału.

PORON XRD w momencie uderzenia odkształca się błyskawicznie, pochłaniając do 90 % energii – tym więcej im jest ono szybsze. Miękki materiał przy szybkim uderzeniu”zamarza” na ułamek sekundy i twardniejąc tworzy wygodną powłokę ochronną. Ze względu na niewielką grubość materiału wystarczającą do ochrony, zastępuję duże i niewygodne elementy z tradycyjnych pianek.
Dzięki ochronie przeciwdrobnoustrojowej zapobiega rozwojowi szkodliwej flory.

ORTOPEDIA I OBUWNICTWO
PORON SR (Slow Rebound ) -pianka „leniwa” (  po odkształceniu, wolno powracająca do pierwotnej postaci ) stosowana dla pełnego kontaktu ze stopą, przy stopie wrażliwej
SRVS ( SR Very Soft ) – bardzo miękka
SRS ( SR Soft ) – miękka
SRF ( SR Firm ) – twarda
SRVF ( SR Very Firm ) – bardzo twarda

PORON Vive
formuła stymulująca dynamikę chodu – błyskawicznie reaguje na każdy krok ( nacisk, chwilowe odkształcenie )
Performance Cushioning
zapewnienie komfortu – tłumienie drgań
PORON Plus Cushioning
jeszcze większy komfort – pianka miękka w dotyku, ale stale utrzymująca swoje właściwości , zapewnia ciągły komfort dla stawów i mięśni
PORON Dual Layer
maksymalny komfort – opatentowana kombinacja dwóch rodzajów materiału, daje niezwykle szybką i przyjazną dla stopy reakcję na zmiany nacisku przy jednoczesnym utrzymaniu równomiernego rozkładu naprężeń


MOTORYZACJA I PRZEMYSŁ MASZYNOWY
PORON 4790 – 92
Wybitnie miękki
O powolnej relaksacji ( wolnym powrocie do kształtu po odkształceniu ), o bardzo małej sile docisku / domknięcia przy wypełnianiu / uszczelnianiu

PORON 4701-30 ; – 40 ; – 50 ; – 60
-30 ; – 40 Łatwo odkształcalny pod naciskiem, stosowany w podkładkach / przekładkach ( także tych wymagających sprężystości )
i wypełnieniach szczelin
– 30 – bardzo miękki
– 40 – miękki
– 50 ; -60 Bardzo dobrze regulujący wpływ energii, stosowany w podkładkach / przekładkach i odbojnikach
– 50 – twardy
– 60 – bardzo twardy

INNE GATUNKI
PORON AquaPro
do uszczelek przeciwwilgociowych

PORON V-0 Foam
spełnia normę niepalności UL 94 V-0

PORON Dura-Shape
wzmocniony folią poliestrową, o podwyższonej stabilności wymiarowej

PORON  VXT 4701-70
materiał antywibracyjny

FLEKSOGRAFIA
Otwarto-komórkowe uretany firmy Rogers zapewniają sprężystą amortyzację, idealną dla fleksografii.
Wykazując odpowiednią ściśliwość, redukują / regulują nacisk i pochłaniają drgania płyt drukujących, co wpływa nie tylko na żywotność i funkcjonalność płyt, ale również na jakość samego druku.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.