Pianka PORON

TECHNICZNA PIANKA POLIURETANOWA                  PORON XRD                  kolekcja PORON “Comfort” – nowa!                  kolekcja PORON “Legacy”

Skuteczna amortyzacja musi wytrzymywać skutki kompresji, bez szkody dla siebie rozpraszać szkodliwą energię uderzenia i zapewniać użytkownikowi komfort.
W szerokiej gamie zastosowań pianki PORON zaspakajają niezawodnie te wymagania. Wykazuję także wybitne właściwości tłumienia drgań. Są wysoce ściśliwe, przez co łatwo dopasowują się do przylegających powierzchni, a jednocześnie odporne na ciągłe,wielokrotne ściskanie i relaksację. Nawet przy bardzo długim użytkowaniu nie są podatne na trwałe odkształcenie.
Są dostępne w wielu opcjach twardości, grubości i rodzaju sprężystości, co ułatwia łatwy ich dobór stosownie do oczekiwań.
PORONY nie zawierają migrujących plastyfikatorów, nie powodują korozji, są czyste i bezpieczne dla środowiska.
Zakres stosowania od – 40°C do 90°C.
Wiele gatunków spełnia normy niepalności UL HBF i MVSS 302, a niektóre również tę bardzo rygorystyczną UL 94 V-0.

ODZIEŻ ( OBUWIE I AKCESORIA ) SPORTOWA, WOJSKOWA I ROBOCZA 

poron

PORON XRD z racji otwartych komórek jest pianką oddychającą, co stanowi o komforcie dla ciała przy jego stosowaniu w odzieży specjalistycznej.
Można projektować jego zastosowanie z uwzględnieniem kilku gęstości i wynikającej z tego twardości. Można również skomponować laminat z różnych typów tego materiału.

PORON XRD w momencie uderzenia odkształca się błyskawicznie, pochłaniając do 90 % energii – tym więcej im jest ono szybsze. Miękki materiał przy szybkim uderzeniu”zamarza” na ułamek sekundy i twardniejąc tworzy wygodną powłokę ochronną. Ze względu na niewielką grubość materiału wystarczającą do ochrony, zastępuję duże i niewygodne elementy z tradycyjnych pianek.
Dzięki ochronie przeciwdrobnoustrojowej zapobiega rozwojowi szkodliwej flory.

poron ochrona

ORTOPEDIA I OBUWNICTWO

poron footwear

Kolekcja PORON “Legacy”

SMA pianka średnio sprężysta, zapewniająca duży komfort
SRSMA (Slow Rebound Soft ) -pianka „leniwa”, miękka ( po odkształceniu, wolno powracająca do pierwotnej postaci ) stosowana dla pełnego kontaktu ze stopą, przy stopie wrażliwej
FMA – popularna pianka do obuwia codziennego odciążająca stopę od skutków długotrwałego deptania ( przy bieganiu i chodzeniu )

Kolekcja PORON “Comfort” – nowa !!!

PORON® Comfort jest zaufanym partnerem marek obuwia na całym świecie. PORON® Comfort to platforma technologiczna składająca się z odrębnych i specjalistycznych receptur zaprojektowanych z myślą o trwałym komforcie.
Kolekcja składa się z 7 gatunków:
PORON Performance – do butów roboczych, turystycznych, sportowych, codziennych i wizytowych
PORON ReSource – do butów roboczych, turystycznych, sportowych, codziennych i wizytowych
PORON Cadence – do butów specjalistycznych : dla pielęgniarek, kucharzy i pracujących na stojąco operatorów maszyn
PORON Vive – do butów sportowych i codziennych
PORON Harmony  – do butów sportowych, codziennych i wizytowych
PORON Fusion – do butów codziennych i wizytowych
PORON Embrace – do butów codziennych i wizytowych
Te innowacyjne rozwiązania cieszą się opinią niezawodnych. Wybór kilku rodzajów pianek PORON® Comfort zapewnia wyjątkowy potencjał przy projektowaniu wkładek obuwniczych i podpodeszew.
Opatentowana struktura mikrokomórkowa ( średnia wielkość komórki to 100 mikronów ) umożliwia przepływ powietrza i wilgoci zapewniając równowagę środowiska w bucie.
Materiały zaprojektowane są w taki sposób aby utrzymać co najmniej 98% swoich właściwości przez cały okres użytkowania buta gwarantując długotrwałe wsparcie i komfort.

poron dla biegaczy

MOTORYZACJA I PRZEMYSŁ MASZYNOWY

poron industrial

PORON 4790 – 92
Wybitnie miękki
O powolnej relaksacji ( wolnym powrocie do kształtu po odkształceniu ), o bardzo małej sile docisku / domknięcia przy wypełnianiu / uszczelnianiu

PORON 4701-30 ; – 40 ; – 50 ; – 60
-30 ; – 40 Łatwo odkształcalny pod naciskiem, stosowany w podkładkach / przekładkach ( także tych wymagających sprężystości )
i wypełnieniach szczelin
– 30 – bardzo miękki
– 40 – miękki
– 50 ; -60 Bardzo dobrze regulujący wpływ energii, stosowany w podkładkach / przekładkach i odbojnikach
– 50 – twardy
– 60 – bardzo twardy

INNE GATUNKI
PORON AquaPro
do uszczelek przeciwwilgociowych

PORON V-0 Foam
spełnia normę niepalności UL 94 V-0

PORON Dura-Shape
wzmocniony folią poliestrową, o podwyższonej stabilności wymiarowej

PORON  VXT 4701-70
materiał antywibracyjny

FLEKSOGRAFIA

Otwarto-komórkowe uretany firmy Rogers zapewniają sprężystą amortyzację, idealną dla fleksografii.
Wykazując odpowiednią ściśliwość, redukują / regulują nacisk i pochłaniają drgania płyt drukujących, co wpływa nie tylko na żywotność i funkcjonalność płyt, ale również na jakość samego druku.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.