Nasza Oferta

Document

Wytwarzanie materiałów samoprzylepnych

Powlekanie klejem – bezpośrednie (klej podawany z głowicy) nanoszenie kleju termo-topliwego (hot melt) na różnorodne materiały w nawojach i “sztywnych” płytach.
Linia klejowa “hot mel” służy do produkcji błon klejowych i taśm dwustronnie przylepnych na bazie klejów termo-topliwych PSA.
Istnieje też możliwość powlekania klejem termoreaktywnym (studzonym przed zwijaniem materiału, bez konieczności zabezpieczania papierem czy folią silikonowaną), który można wtórnie aktywować termicznie.

Kleje termotopliwe kontra kleje rozpuszczalnikowe i wodne:

Kleje typu hot-melt pozwalają na uformowanie filmu klejowego bezpośrednio na nośniku. W tej technologii nie są potrzebne piece do suszenia czy utwardzania. Kleje hot-melt są przyjazne dla środowiska, nie zawierają substancji lotnych, nie zanieczyszczają powietrza.

Kleje Hot Melt Polting Rolki
Hot Melt na rolkach

Kleje HOTMELT kontra mocowanie mechaniczne:

Technologia hotmelt może zastępować zszywki, taśmy, wkręty, śruby, gwoździe, nity, klipsy i wiele innych drogich sposobów łączenia, zapewniając oszczędność z jednoczesną poprawą wyglądu produktów.
Formuły klejów termotopliwych opracowywane są do łączenia różnorodnych materiałów : drewna, metali, tekstyliów , włóknin i wielu innych, oraz do produkcji laminatów ( np. pianek z innymi tworzywami ).